Technologie a služby

„Řešíme poptávku českého průmyslu po inovačních řešeních.“

Automobilový průmysl, strojírenství, letecká a kosmická technika, obranný průmysl, biomedicínské aplikace. Stěžejní průmyslové oblasti, které vytvářejí dlouhodobou potřebu na nová technologická řešení. Ta vznikají především díky efektivní spolupráci vědy a průmyslu.

Technologie

Aditivní technologie

Lasery a optika

Plazmatické technologie

Materiály a povlaky

Služby

Měření a zkoušky

Analýzy dílů, vzorků či vstupního materiálu jsou klíčem nejen k efektivnímu výzkumu, ale i spolehlivé výrobě a odhalování příčin nastalých problémů.

Zakázkový 3D tisk

Omezuje vás konvenční výroba dlouhou dobou dodání nebo složitou geometrií? Ať už jde o plasty, kovy nebo kompozity, 3D tisk je tu pro vás.

Topologická optimalizace

Topologická optimalizace umožňuje efektivnější využití materiálu při mechanické zátěži a jeho použití pouze tam, kde je opravdu potřeba.

Rychlé prototypování

Potřebujete si vyzkoušet díl, který máte zatím pouze na papíře? S rychlým prototypováním můžete svůj díl držet v ruce ještě dnes.

Analýzy 3D tiskových prášků

V oblasti 3D tisku jsou analýzy prášků nezbytností v případě nových materiálů či dodavatelů i vítaným standardem při zachování vysoké kvality výroby.

Virtuální modelování

Numerické simulace umožňují virtuálně modelovat díly, sestavy i výrobní procesy. Můžeme tak optimalizovat užitné vlastnosti či předcházet selháním v provozu.

Vývoj a příprava povrchových úprav

Vývoj povrchových úprav, aparatur a technologií nanášení či předúpravy povrchu umožňuje vytvářet povlaky se speciálními či zcela unikátními vlastnostmi.

Diagnostika výrobních procesů

Správná diagnostika výroby či určení příčin selhání dílů umožňuje rychlé zjednání nápravy, možnost cílené inovace i udržení obchodních vztahů.

Návrh a výroba optických soustav

Nabízíme návrh a realizaci optických zdrojů a soustav či konzultace ať se jedná o konvenční, laserovou či kvantovou optiku.

Nenašli jste?

Řada služeb se sem nevešla kvůli prostoru či mlčenlivosti. Ať potřebujete pohnout s inovací či problémem ve výrobě, ozvěte se nám ať může řešení získat ostré kontury co nejdříve.

Case Study

Slévárna Beneša Lát vyvinula unikátní 3D tisk ocelových forem

Přes 40 hodin pokládala 3D tiskárna vrstvičky oceli na sebe, aby vznikla forma pro výrobu součástky do zavazadlového prostoru auta. I díky tomu na nástroji, jenž trvá vyrobit běžným způsobem celkem přes čtyři měsíce, dělala společnost Beneš a Lát nakonec jen přes měsíc. Výrobu formy z oceli urychlil speciální software, který dokáže vypočíst, kolik materiálu je k výrobě potřeba, aniž by někde zbytečně přebýval, a jaké konkrétní podmínky, jako třeba teplota, se musí pro danou část formy použít, aby se nezničila.

Celý příběh si můžete přečíst ZDE

Ambasadoři