B… jako Brain4Industry

Co na srdci, to na jazyku, říká se. My v SIC máme na srdci inovace a na jazyku chceme mít přesné pojmy pro lehkou komunikaci s Vámi. Otevíráme proto popularizační rubriku klíčových slov, s nimiž často pracujeme ve společném inovačním ekosystému Středočeského kraje.

Mozek (brain) integruje nervovou soustavu člověka. Obsahuje 1011 nervových buněk, které spojuje 1015 synapsí. Konsorcium Brain4Industry (B4I) oproti němu není nejsložitější objekt ve známém vesmíru, ale jeho role je s trochu nadsázky podobná. Sdružuje inovativní firmy, akademické ústavy a Středočeské inovační centrum (SIC), které společně tvoří platformu pro průmyslové inovace a pokročilé výrobní technologie. Nabízí malým a středně velkým podnikům komplexní služby v oblasti digitalizace – automatizaci výroby a digitalizaci všech výrobních i nevýrobních firemních procesů. Ano, digitalizace, automatizace či robotizace jsou klíčovými ingredienty pro úspěch firem na trhu. Jenže v hlavě můžete mít na začátku pěkné dilema, jestli a jak byste pro svoji firmu mohli nejmodernější technologie využít a jestli se vám do umělé inteligence, rozšířené či virtuální reality nebo třeba 3D skenování vyplatí investovat.

Proto Brain4Industry nabízí inovativním firmám možnost, aby si pokročilé výrobní technologie v praxi otestovaly, konkrétně v rámci jeho Evropského digitálního inovačního centra. A jak poté špičkovou technologii nasadit přímo do procesu vaší firmy? B4I tvoří expertní pracoviště v ČR, jako je Fyzikální ústav AV ČR či firma CARDAM, jejichž kompetence můžete využít. Zároveň ale nabízí know-how více než 200 dalších partnerů z celé Evropy. Rolí SIC v něm je, abyste získali expertní konzultace na míru, bez ohledu na to, jaké digitalizační výzvě ve vaší firmě čelíte. B4I vzniklo v roce 2019 jako otevřená platforma pro průmyslové inovace a pokročilé výrobní technologie, která zvyšuje konkurenceschopnost celého Česka. Průmysl 4.0 pro něj není buzzword, ale nová realita. Služby centra jsou financované z EU v rámci projektu Digitální Evropa.

Zdroj: Středočeské inovační centrum

Alexandr Dejneka

Předseda řídícího výboru

Zobrazit profil